Ciekawe opowieści dla wszystkich dzieci

Prezenty na dzień dziecka np. zabawki chodzić będą po głowie wszystkim rodzicom. Oj, każdego roku, dorośli będą mieli ogromny problem, aby sprostać oczekiwaniom swoich (i nie tylko) pociech. Aczkolwiek, jeżeli ktoś zna dobrze swoje dziecko, to w końcu uda mu się znaleźć coś ciekawego. Skoro mowa już o ciekawych rzeczach, to może warto zajrzeć do księgarni. W końcu znaleźć tam można wiele ciekawych książek, które na pewno zainteresują najmłodszych czytelników.

Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru

Michael Bond zaprasza do przeczytania kultowej (już chyba teraz można tak powiedzieć) powieści, która podbiła serca wielu młodych czytelników. Kolejne pokolenia z wielką przyjemnością podchodzą do czytania historii, która koncentruje się dookoła Paddingtona – pewnego bardzo poczciwego, a na dodatek charakterystycznego niedźwiadka. Pewnego dnia, państwo Brownowie odkrywają na stacji małego niedźwiadka, który ciekawie rozgląda się dookoła. Na jego szyi wisi kartka „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem”. No ale jak to, można zamieszkać z misiem? Brownowie już niedługo dowiedzą się, że takiego niedźwiadka jak Paddington, na pewno nie ma nikt inny. Niesamowity bohater w równie niesamowitej opowieści.

Plątanina zaklęć

Michelle Harrison zaprasza do poznania niezwykłej opowieści, której poprzednie tomy urzekły młodych czytelników. Jeżeli ktoś kocha magię, to nie będzie miał problemu z tym, aby odnaleźć się w świecie sióstr Wspaczne. Charlie, Betty i Fliss postanowiły w końcu zmienić miejsce zamieszkania. Dla własnego dobra. Teraz zamieszkają one w Wisiorknotkach. Idealna kraina do miejsca zamieszkania. Tylko że stare porzekadło jasno mówi, że nie ocenia się książki po okładce. Sielankowa kraina już niedługo okaże się zupełnie innym miejscem, którego nikt by się nie spodziewał. Mieszkańcy Wisiorknotków wiedzą, że Kosowa Chata – nowy dom sióstr – nie jest tak bezpieczny. Dlaczego? Wszyscy czytelnicy na pewno będą chcieli poznać odpowiedź na to pytanie.